Корисна інформація
Цілодобова допомога
у важку хвилину
р. Київ,
вул. Миропільська 4

Вшанування пам'яті покійних – постійний процес, який відбувається в душі кожної людини. Але існують особливі дні в році, коли всі люди, які втратили близьких, зливаються в єдиній молитві за померлих. Такі заходи носять назву «батьківська субота православна» і залежать від релігійних свят, а також супутніх їм постів. Поминання покійних дає їм вічне життя в серцях живих людей, які у свою чергу через поминальну молитву сподіваються на відродження душі.

 

Шановні відвідувачі сайту, поминальні дні 2018 року: ви знайдете в новій статті: Батьківські суботи 2018 року

Шановні відвідувачі сайту, поминальні дні 2019 року: ви знайдете в новій статті: Батьківські суботи 2019 року

 

Зміст:

  1. Православний календар 2017 року.
  2. Всі дати поминальних субот.
  3. Правильна поведінка в поминальні дні.

Батьківська субота 2017 рік, в календарі не завжди випадає на відповідний день тижня. Досить часто поминальні дні можуть бути і будь-який інший день. Важливість таких заходів несе в собі не тільки шанування близьких. У ці дні шанується пам'ять про тих, хто віддав життя в повній самоті і про душі такої людини нема кому молитися у світі живих. Такі вселенські поминки віддають енергетичний борг всім померлим, незалежно від родинних зв'язків. Хоча назва на перший погляд виглядає як шанування саме найближчих і найрідніших людей – батьків, це не зовсім так. Формулювання такого зразка наділена змістом поминання всіх, хто має відношення до роду, причому не певного сімейства, а до роду людського.

 

Православний календар 2017 (батьківські суботи)

calendar traur

Грунтуючись на самих великих релігійних святах, загальні поминальні дні не мають чітко встановленої дати, але, тим не менш, припадають практично на кожен місяць першої половини року. Зсув основних поминок може мати двотижневий термін. Батьківські суботи у 2017 році (православні календар) розподіляє таким чином:

 

Дата День тижня Опис
 18.02.2017   субота    Мясопустный поминальний день відзначається перед початком масляного тижня і випадає на абсолютну вседозволеність в їжі. Саме після м'ясопусним суботи починаються обмеження на вживання м'ясних продуктів, але дозволяється рибне і молочне меню. Ця батьківська субота, календар якої в 2017 році випадає на 18 лютого, особливо ефективна в молитвах за померлих людей швидко і несподівано: при нещасних випадках, незрозумілих обставинах, а також зниклих без вести.
 11,18,25.03.2017  субота    Друга, третя і четверта седмиці Великого посту відзначаються кожну суботу і мають очищаючі значення, перш за все для живих людей. Молитися за душі, покинувши світ живих в період строго посту, схоже священного ритуалу покаяння.
 25.04.2017  субота    Радониця, шествующая рівно через тиждень після Великої Пасхи, містить сенс поділитися радістю воскресіння Христа з померлими родичами. У цей день прийнято нести на могили крашанки та паски. Після попередніх трьох поминальних субот - седмиці Великого посту, радониця рясніє великою кількістю м'ясних страв, які люди вживають на кладовищі або після його відвідування.
 9.05.2017  вівторок    Вшанування пам'яті загиблих воїнів не прив'язується до релігійних свят і днях тижня. Цей захід морально – патріотичного значення виховує в людях прагнення до мирного існування шляхом вічної пам'яті про тих, хто віддав життя в боротьбі за світле майбутнє.
 3.06.2017  субота    Троїцька православна батьківська субота, яка характеризує щорічне очищення душі Святим духом і передбачає більш високу її освячення. З цим днем пов'язані численні повір'я та ритуали, що забороняють певні вчинки, так і зобов'язують дії. Субота перед самим обрядовим святом – Трійцею, дозволяє поминати тих, за кого не має права молитися церква: самогубців, злочинців та інших грішників. Свято всіх трьох священних реліквій вважається найпродуктивнішим у зверненні до Бога, причому просити можна як за спасіння душі мертвих, так і живих людей.
 4.11.2017  субота    Дмитрієвський поминальний день приурочений до вшанування подвигів витязів, військовиків, бійців Куликовської битви та інших битв. Таке формулювання батьківська субота отримала на честь святого великомученика Дмитра Солунського.

 

Правильна поведінка людей в батьківські суботи

Звичайно, кожна людина має право вшановувати пам'ять своїх близьких будь-яким зручним для нього способом. Але, як показує практика, ми все частіше робимо помилки, які несуть в собі більше шкоди, ніж користі навіть у такій справі, як поминання померлої душі.

Якщо адаптувати свою поведінку до такого дня, як батьківська субота (православний календар) вимагає виконання всіх канонів, відповідних певного релігійного свята. Хоча правила мають кілька спільних пунктів, виконання яких збагатить такий день і зробить його більш продуктивним:

  • Варто відвідати храм, помолитися під церковним куполом, запалити заупокійну свічку і залишити поминальні продукти для всіх нужденних.
  • При близькому розташуванні кладовища можна відвідати могили померлих, нести їм «гостинець» у вигляді хліба, печива або цукерок. При сприятливих погодних умовах не забороняється прибратися на місці поховання: вирвати бур'ян, прибрати суху траву та інше.
  • Не варто влаштовувати з поминальної вечері п'яний загул. Адже вживання алкоголю за православним мірками є гріхом, а шанувати пам'ять і грішити одночасно – це як мінімум не логічно.
  • Також на кладовищі не слід розмовляти на підвищених тонах і лихословити.

Добре було б пам'ятати, що батьківська субота в 2017 році, як і завжди – це не обов'язково день скорботи і плачу, але час переосмислення своїх вчинків і життя в цілому.

 

Додатково по темі:

  1. Чоловік помер, що робити?
  2. Які відбуваються помилки на похороні?
  3. Що приготувати на поминальний обід?

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.