Корисна інформація
Цілодобова допомога
у важку хвилину
р. Київ,
вул. Миропільська 4

Жителі великих міст все частіше віддаю перевагу кремацію традиційним похорону. Чому це відбувається, і як проходять похорони після кремації, розповімо в цій статті.

Кремацію, як спосіб захоронення померлих, практикували різні народності з незапам'ятних часів. Поступово багато з них відмовилися від цієї практики зважаючи з'явилися релігійних переконань. Знову повернутися до цього питання допомогло відкриття мікроорганізмів і їх впливу на живих істот. Було встановлено і доведено, що поховання покійних в землю отруює землю і підземні води і несе в собі серйозну загрозу для живих.

Сьогодні кремацію замість традиційного поховання проводять практично у всіх розвинених країнах світу. У США і в Японії спалюють до 98% від всіх померлих, в Чехії – до 95%, у Швеції, Данії і Великобританії – до 70%. Крематорії є в кожному місті Франції, близько 1000 печей працює в Канаді.

kremation

Кремація в Україні

В Україні кремують всього 4% від загальної кількості померлих, але ця цифра з кожним роком продовжує зростати. Крематорії працюють у Києві, в Харкові і в Одесі. Обладнані колумбарії.

На відміну від інших країн, щоб отримати урну з праху в Україні, необхідно обов'язково надати такі документи:

 • Паспорт одержувача.
 • Свідоцтво про смерть кремованого.
 • Довідка про кремації, видана працівниками крематорію в день проведення процедури.
 • Квитанція про оплату кладовища або колумбарію.

Послуги кремації ЦІЛОДОБОВО. Телефонуйте! (096)989 92 32

Очевидно, що, навіть якщо родичі або близькі покійного захочуть розвіяти його прах або зберігати його вдома, їм все одно доведеться оплачувати місце на кладовищі або колумбарії.

 

Способи поховання праху в Україні

Згідно з передсмертним бажанням померлого або волі родичів, прахом можна розпорядитися так:

 • Помістити в колумбарії. Колумбарії являють собою високі стіни, що складаються з безлічі ніш, які встановлюються урни. Кожна ніша закривається меморіальною плитою, де вказані Ф. В. О. спочиваючого і його досягнення. Іноді на плиті розміщують портрет, але це робити не рекомендується.
 • Поховати на спецділянці на кладовищі. На кладовищі існує велика кількість місць, в яких звичайне поховання не може проводитися з-за малих розмірів. Ці ідеальні місця для поховання урн. На них легко розміщується ємність з порохом і невеликий надмогильний знак. При цьому вартість такого поховання буде мінімальною.
 • Подзахоронить в могилу. Капсулу з прахом можна поховати в могилу до близького до померлої людини. Проводиться після узгодження з родичами і за умови, що площа могили дозволяє це зробити. Після підпоховання замінюється пам'ятник.
 • Розвіяти. Розвіяти прах близького над морем, річкою, горами або іншими його улюбленими місцями віддає перевагу більшість людей у всьому світі. Незважаючи на те, що в Україні, як уже говорилося, родичам все одно доведеться оплатити місце поховання, щоб отримати урну, розвіяти прах їм не може заборонити ніхто.

Альтернативні способи поховання людини

В Україні до кремації і праху ставляться досить консервативно, чого не скажеш про США та інших розвинених країнах світу. Там навіть щоб розвіяти прах, працюють спеціальні служби, яких наймають родичі. Вони можуть відправитися в будь-яку точку земної кулі і виконати побажання родичів або останню волю померлого.

Крім традиційних способів, тут з прахом роблять наступне:

 • додають в фарби і малюють портрети померлих або картини;
 • змішують з чорнилом і наносять татуювання родичам;
 • виготовляють штучні алмази;
 • відправляють у космос, на орбіту Землі і пр.

Як бачите, кремація – гідна альтернатива традиційному похованню. Вона ще більше дає можливостей родичам і близьким показати свою любов і шану покійному, а також зберегти чистоту землі і здоров'я живуть навколо людей. 

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.