Корисна інформація
Цілодобова допомога
у важку хвилину
р. Київ,
вул. Миропільська 4

Радониця – день поминання покійних рідних і близьких людей. Нагадуємо, що Радониця тісно пов'язана з святом Пасхи. Про те, що зв'язує ці два свята, і коли християни відзначають день Радониці в 2017 році, буде сказано в наступних розділах статті.

Зміст:

 1. Дата Радониці в 2017 році – 25 квітня.
 2. Історія свята.
 3. Про помірність.
 4. Що робити в Радоницу.
 5. Що не потрібно робити в Радоницу.

Обчислюємо, коли Радониця у 2017 році у православних

Для поминання померлих церква відвела вісім особливих днів. Кожен з цих свят відзначається у суботу. Але Радониця варто «осторонь» від цих свят. Цей батьківський день завжди припадає на вівторок. «Чому ж дата такого значного свята змінюється кожен рік?» – запитаєте ви. Правило обчислення поминального дня просте: він припадає на дев'ятий день після Великодня.

Щоб не забути віддати шану померлим родичам, молодь і літні люди заздалегідь з'ясовують, коли відзначаються Великдень і Радониця. Адже людині небайдужій важливо встигнути підготуватися (насамперед – морально) до цих величних свят, звільнити свідомість від усього суєтного, другорядного.

Оскільки відзначати Великдень ми будемо 16 квітня, вирахувати, якого числа Радониця в 2017 році, зовсім неважко. Батьківський вівторок припадає на 25 квітня.

radonitsa yitsa

День смутку і радості...

Тепер, коли вам відома дата Радониці в 2017 році, не зайвим буде сказати, яке значення «ховається» в самому святі. Сенс цього поминального дня відображено в його назві і говорить... про радості. Людина вразлива напевно подумає: «Хіба не суперечить радість настільки сумного дії, як поминки батьків?». На думку Церкви, поминаючи своїх родичів, треба не сумувати, а радіти за тих, кого ми любили. Адже душі наших спочилих родичів знаходяться поруч з Господом, а значить – вони не журяться, не відчувають страху. Для християнина це і є головний, величний привід порадіти за покійних батьків.

Важлива помірність у всьому

Нагадуємо, що Радониця наближена до свята Христового Воскресіння. І це – не випадково. Ідея духовного безсмертя, вічності добра, благочестя і інших якостей, близьких Творцеві, змінює «скорботну ноту» поминального дня на урочисто-радісну ноту. Це обставина, зрозуміло, не дає віруючим людям права на надмірне вживання міцних напоїв, на плітки або якісь неучтивые вчинки. Будь-які крайнощі – та гіркі ридання на кладовищі, і бурхливий веселощі з прийняттям спиртних напоїв, не є богоугодною справою.

 

Чому варто приділити увагу в цей день

Нагадаємо, що корисно робити Радоницу:

 • Завчасно приготуйте продукти (пироги, паски, фарбовані яйця), які ви зможете пожертвувати бідним.
 • Трохи продуктів відкладіть в окремий пакет (його ви візьмете з собою на цвинтар). Більшу частину їжі віднесіть в храм. Там ви віддасте частування незаможним людям.
 • Після заупокійної служби (на ній вам дуже бажано бути присутнім) можете вирушати туди, де поховані ваші батьки.
 • Прийшовши на могилу родича, запаліть свічку, приділіть увагу щирою, вдумливої молитві.
 • Приведіть в порядок могили батьків. Намагайтеся в цей момент не дозволяти, щоб сумні спогади терзали душу. Згадуйте найкращі якості покійного родича, подумайте про важливі і позитивні події, які ви з ним разом пережили.
 • На кладовищі можна з'їсти шматочок паски, цукерку.
 • Продукти, взяті з собою, роздайте людям, які просять милостиню.

 

Трохи – про заборонах

З'ясувавши, як і коли відзначається православна Радониця в 2017 році, багато людей запитують, чи є обмеження, що стосуються свята. Прийшов час пояснити, які вчинки Радоницу недопустимі:

 1. Сварки, обговорення чужих недоліків.
 2. Вживання горілки на могилі покійного. Людям, які зовсім не уявляють собі поминок без спиртного, Церква дозволяє випити трохи вина. Але навіть вином зловживати не можна.
 3. Залишення на могилі батьків їжі, а тим більше – чарок з горілкою. Такі дії більше нагадують язичницьке гуляння, ніж вчинки християнина.
 4. Перегляд телепередач розважального характеру.

Додатково по темі:

 1. Батьківські суботи (поминальні дні) в 2017 році.
 2. Які відбуваються помилки на похороні?
 3. Чому не можна на Великдень ходити на цвинтар?

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.