Корисна інформація
Цілодобова допомога
у важку хвилину
р. Київ,
вул. Миропільська 4

Організація похорону – процес складний і відповідальний, і найчастіше він починається з підбору гробу. Як правильно вибрати останній притулок для померлих і на що варто звернути увагу під час вибору, розповідають в похоронно-ритуальній службі «Траур».

Навіщо потрібен труну?

У кожній релігії церемонія прощання з покійними проводиться особливим чином. Мусульмани обертають покійних в саван і в такому вигляді зраджують їх землі. Індуси кидають тіло в багаття або відправляють у вічне плавання святий для них річці Ганг. Жителі Тибету вважають, що навіть після смерті чоловік повинен приносити користь, і віддають померлих на поживу диким птахам і тваринам. Ховати покійників у труні – це традиція християнства. Вважається, що тіло християнина не повинно стикатися з землею, що до і після поховання йому повинно бути комфортно і затишно. Тому тут до гробів ставляться вкрай серйозно і ретельно підбирають відповідний варіант.

Критерії вибору труни

Під час вибору гробу враховуються наступні нюанси:

  • Віросповідання. Християнство має безліч течій, і в кожному з них для поховання використовуються різні труни. Православні ховають своїх парафіян в прямокутних трунах, звужених донизу, католики – у шестикутних трунах з розширенням в районі плечей.
  • Зростання і вага покійного. Щоб правильно розрахувати довжину труни, необхідно до зростання покійного додати 20-30 см. Щодо обсягу важливо знати, що стандартні домовини виготовляються в 3 розмірах: 52 (стандарт), 60 (колода) і 68 (спецколода).
  • Поховання або кремація. Труна для кремації відрізняється від труни для поховання. Він виготовляється виключно з горючих матеріалів і не містить металевих деталей та аксесуарів, які ускладнюють процес.
  • Колір. Традиційно вважається, що колір оббивки гробу вказує на вік померлого: чорний і червоний використовується для прощання з літніми людьми, синій і зелений – з молодими, рожеві і блакитні – з дітьми. Але останнім часом все більшої популярності набирають моделі без оббивки. Вони мають поліровану дерев'яну поверхню і називаються VIP або елітні.

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.

VIP труни

Елітні труни продумані до найдрібніших деталей, завдяки чому, мають масу переваг:

  • Прекрасний зовнішній вигляд. Як вже говорилося, труни цієї категорії не оббивають тканинами, а радують око витонченістю деревини. Крім того, такі труни нерідко прикрашаються декоративною різьбою, що ще більше вказує на їх величність.
  • Варіації з кришками. Кришки VIP трун можуть бути не тільки знімати, але й відкидними, і навіть двостулковими. Вони обладнані потужними механізмами, які значно полегшують відкривання і закривання, а також можуть утримувати кришку у відкритому стані під час прощання.
  • Зручні ручки. Елітні труни обладнані зручними ручками, які роблять їх перенесення комфортною і безпечною.
  • Регульоване ложі. Ложе таких трун обладнано додатковим пристроєм, який дозволяє зафіксувати тіло в оптимальному для нього положенні.

Де можна недорого купити елітний труну?

Купити VIP труну за мінімальною ціною завжди можна в ритуальному агентстві «Траур». Тільки у нас ви знайдете кращі моделі з дуба, бука, клена, ясена та інших цінних порід дерева. Оббиті зсередини натуральним шовком, атласом, оксамитом і бавовною. Ми приймаємо замовлення на індивідуальне виготовлення і здійснюємо доставку по всій Україні. Також у нас у продажу є бюджетні варіанти трун, які допоможуть вам гідно провести в останню путь близької людини і не сильно вдарять по кишені.

Ритуальне агентство «Траур» - завжди правильний вибір!

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.