Корисна інформація
Цілодобова допомога
у важку хвилину
р. Київ,
вул. Миропільська 4

Похорон в релігіях мають однаковий зміст попрощатися з близькою людиною, відпустити його з цього світу і підготувати для переходу в інший. Релігійні традиції складалися століттями. Обряди поховання в різних конфесіях володіють особливостями.

Зміст:

 1. Християнські поховання
 2. Мусульманські поховання
 3. Іудейські похорон
 4. Буддійські похорон

Християнські поховання

Для християнина смерть перехід на наступний етап, де тіло продовжує залишатися вмістилищем для душі. Тому похорон у християн включають турботи про тіло покійного. Християнські похорон поділяються на:

 • православні;
 • католицькі;
 • протестантські.

Крім загального існують деякі відмінності.

Християнські поховання

Православні

Православні похорони включають в себе:

 • підготовку;
 • поховання;
 • поминання покійного.

При цьому дотримуються канони православної церкви.

Увагу приділяють тіла покійного, щоб він постав перед Богом у чистоті. Перший етап підготовки – обмивання. Потім тіло одягають в чистий одяг, надягають хрестик. Відбувається гримирование. Вибирають одяг небіжчика або набувають нову. На ноги надягають білі тапочки без твердої підошви.

Настає час положення в труну. Очі покійного закриті, а уста стулені. В руки вкладають поминальний хрест, а на груди укладають іконку. На лоб покладають віночок. Тіло накривають білим саваном. У труну допускається покласти речі, якими покійний постійно користувався, або просто дорогі для нього.

Згідно з канонами церкви проводиться похоронне бдіння, яке полягає у панахиді читанні заупокійних молитов. Перед винесенням тіла або при відспівуванні в храмі читається заупокійна літія. Панахиду замовляють у церкві в день похорону, на дев'ятий та сороковий день, а також в річницю смерті. З приміщення труну виносять ногами вперед. Іноді траурна процесія супроводжується оркестром.

Перед похованням на кладовищі труну встановлюють на рівну поверхню і знімають кришку, даючи супроводжуючим востаннє попрощатися з померлим. Поховання здійснюється опусканням труни в могилу. При цьому священнослужитель читає літію. Проводжають кидають на кришку труни по жмені землі.

До кремації православна церква ставиться негативно. При вирішенні поховати таким способом, отримують благословення у священика, пояснивши йому обставини. У церкві замовляється заочне відспівування.

У день поховання проводяться поминки. На поминальну трапезу запрошують супроводжували на кладовище і тих, хто не зміг туди піти. Перед початком читається молитва, і присутні осіняють себе хресним знаменням. Під час поминальної трапези згадують добрі справи покійного. У меню поминального столу включена кутя, що готується із зерен рису або пшениці, меду і родзинок. Крім неї подають млинці і кисіль.

Поминки справляють також на дев'ятий та сороковий день після смерті. На могилі встановлюється спочатку дерев'яний хрест, а через рік мармуровий пам'ятник або інше надгробок із зображенням хреста.

Католицькі

Католицькі обряди при похованні схожі на православні, але існують деякі відмінності. Процедура миття не вважається обов'язковою. Припустимо бальзамування тіла. З релігійних символів, покладених в труну, розп'яття. У католицизмі немає ритуалу чування. Зате відспівування відбувається виключно в храмі.

Важливу роль відіграють молитви за упокій душі. Замовляється меса. Дозволена кремація, але поховання в землю краще.

Протестантські

У протестантів є численні гілки, що розрізняються особливостями. Але всіх об'єднує скромність і неприйняття надмірностей. Класти в труну предмети вважається проявом язичництва, але допускається прикраса квітами. Вітається передача грошей на благодійність. До кремації ставлення спокійне. Церемонія поховання відбувається за участю пастора.

Мусульманські поховання

Обряди похорону в ісламі повинні відповідати вимогам Корану. Вважається необхідною присутність при них духовної особи імама. Процедура обмивання необхідна, причому відбувається тричі.

Мусульманські поховання

Труну у мусульман не використовується – померлого укладають на похоронні носилки. Замість одягу тіло укутують саваном. Похорон роблять у день смерті до заходу сонця, а померлих вночі – до заходу наступного дня. Під час похорону читаються молитви айяту. Після читання молитов тіло опускається в могилу і засипається землею. Пам'ятками служать камені, на яких викарбувано традиційний напис.

Іудейські похорон

В іудаїзмі значимо дотримання жалоби. Неприйнятно розтин, гримирование і бальзамування. Велике значення надається ретельному омовению, під час якого заборонені сторонні розмови. Похорон вчиняються в день смерті. В суботу та релігійні святкові дні вони не проводяться.

Кремація вважається неприпустимою. Деякі єврейські громади допускають поховання в труні, але, як правило, обходяться без нього. Давня традиція говорить, що слід ховати без прикрас, обмежуючись білим лляним покривалом. Це символізує відсутність відмінностей для Бога між багатими і бідними. Взуття на ноги надівати не прийнято. Після похорону учасники повертаються додому, і їдять трапезу – "сеудат хавраа". Частина її – яйця, зварені круто, які символізують життя і смерть.

Іудаїзм вимагає суворого дотримання жалоби від найближчих родичів і подружжя. Під час похорону ними відбувається ритуальний надрив одягу. Протягом тижня родичам заборонено працювати. Виняток становить догляд за будинком та приготування їжі. Заборонені розваги. Після першого тижня траур триває ще місяць, але стає менш суворим.

Як надгробків використовують плоскі камені, на яких висікають напис з роками життя. Напис робиться обов'язково на івриті. В якості знаків використовують шестикутну зірку Давида. Використання портретів не заохочується.

Буддійські похорон

Буддисти вважають, що після смерті людині уготовано переродження, тому не прийнято виражати скорботу. До вмираючого запрошують ламу, який читає запропоновані тексти.

Буддійські похорон

У ритуалах правильне поховання відіграє важливу роль. У буддійської традиції існує правило поховання на третій день. Бальзамування та накладення косметики допускається, але розтин не вітається. Одяг чорного або білого кольору. На зап'ястя одягають молитовні чотки. На дно труни стелиться простирадло, а в головах – подушка. Руки складають долонями один до одного. Труну закривають кришкою і прибивають її камінням.

Поминальними вважаються кожні сім діб до 49 дня. Надгробок являє собою плиту з датами народження і смерті. Біля могили висаджують квіти.

Додатково по темі:

 1. Траурна промова на похороні
 2. Можна брати їжу на кладовищі
 3. Що надіти на похорон?

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.