Корисна інформація
Цілодобова допомога
у важку хвилину
р. Київ,
вул. Миропільська 4

Що робити, коли вам кажуть, щоб ви не приходили на похорон? Наприклад, така історія: «Це сталося, коли помер батько моєї колишньої дружини. Вона попросила мене не приходити, незважаючи на те, що наш шлюб тривав більше двадцяти років і у мене були хороші стосунки з батьками. Колишня пояснила це тим, що її нинішньому чоловікові моя присутність буде неприємно. Я поважаю її бажання, тим не менш думаю, що повинен перебувати поруч з дітьми в цей момент. Виникає питання, якщо моя колишня помре раніше за мене, чи повинен я йти на її похорон? Що в цій ситуації доречно?».

etiket pohoronУ разі, коли колишня дружина просить вас не бути присутнім на похороні її батьків, її бажання слід виконати. Зовсім інша ситуація, коли йдеться про похорон вашого колишнього чоловіка. У цьому випадку прийти попрощатися з покійним – це ваш обов'язок. Винятком може стати бажання померлою, щоб ви не були присутні. Тоді ваші спільні діти повинні слідувати побажанням матері. Можливо, вони самі зазнають складні почуття по відношенню до вас. Поцікавтеся, чи вони хочуть вашої присутності. У будь-якому випадку ви завжди можете підтримати їх до і після похорону.

Похорони людини здатні примирити і забути минулі образи

У житті найчастіше численні родичі не спілкуються один з одним. Причини – найрізноманітніші, від давньої сварки до ігнорування «з шкідливості». До того ж, як відомо, «брат любить сестру багату». А вже батьки чоловіка з батьками дружини з самого весілля можуть не спілкуватися – хоча б через те, хто скільки грошей витратив на молодих. Однак смерть змушує весь «клан» зібратися разом. Похорон можуть як створити ґрунт для примирення, так і бути використані для поглиблення конфлікту. Наприклад, брат з сестрою можуть возз'єднатися, а батьки – продовжити недозволене суперництво. Члени сім'ї можуть розійтися в думці про розподіл витрат на поховання. Справа в тому, що деякі можуть знайти в собі сили припинити суперництво, інші – оголосити тимчасове перемир'я, а треті можуть використовувати похорон як майданчик для помсти за старі образи.

Але все ж не тільки свята зближують людей, але і похорон змушують забути образи минулого. Горе втрати, як нагадування про тлінність усього земного, гамує гординю. Чужі сльози обеззброюють, знімають напруженість, роблять нас більш чутливими. І – о диво! – тебе знову переповнює любов. Всі спілкуються, згадують щасливі моменти. Напевно, саме в цей момент загальний родич, який вже ніколи не відкриє очей, по-справжньому спочине з миром.

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.