Корисна інформація
Цілодобова допомога
у важку хвилину
р. Київ,
вул. Миропільська 4

Дні покори у православній церкві ще називаються «Батьківські суботи» хоч і не всі випадають на цей день. Батьківські суботи – це дні, коли поминають близьких і дорогих людей. У ці дні люди відвідують кладовище, щоб привести в порядок могилки і приносять знайомим частування.

 

Шановні відвідувачі сайту, поминальні дні 2017 року, ви знайдете в новій статті: Батьківські суботи 2017 року

 

 

Календар поминання покійних в 2016 році

 Дата  Назва поминального дня
05.03.2016  Всесвітня батьківська субота
07.03.2016-13.03.2016  Масляний тиждень
26.03.2016  Субота другої седмиці Великого посту
02.04.2016  Субота третьої седмиці Великого посту
09.04.2016  Субота четвертої седмиці Великого посту
09.05.2016  Поминання спочилих бійців
10.05.2016  Радониця
18.06.2016  Троїцька субота
05.09.2016  Поминальний день
11.09.2016  Батьківський день
  • Першою відзначають Всесвітню батьківську суботу 5 березня. Субота кінцевої тижня перед Великим постом, коли ще дозволено, є м'ясні продукти.
  • За нею приходить масляний тиждень, коли м'ясо вже їсти не можна, а рибу і молочні продукти дозволено. Закінчується Масляна 13 березня починається Великий піст.
  • 26 березня це субота Великого посту другої седмиці.

obed

 • 2 квітня субота третьої седмиці і 9 квітня четвертої седмиці. Ці дні позначають, як ті коли особливо проявляються любов, тепло до душам покійних родичів. Релігійні моляться за душі рідних і близьких серцю людей, для того щоб Господь не залишив їх без благословення.
 • 10 травня відзначають велике свято Радоницу. День є особливим часом поминання мертвих. Він об'єднаний з Великоднем і вважається святом. Потрапляє цей день постійно на вівторок Фоміної тижня. Віруючі йдуть з церкви на кладовище з пасками повідати покійним що Христос Воскрес сповістив воскресінням поразку буття над смертю. Деякі люди йдуть на цвинтар саме на Великдень, але це невірно адже виведений спеціальний день Радониця. У Білорусі цей день є офіційним вихідним.
 • 9 травня поминання спочилих бійців.
 • 18 червня Троїцька субота ще один відомий у народі день поминання небіжчиків. В Троїцьку суботу по повір'ями в Троїцьку суботу душа переходить на навис етап душевного розвитку і очищається Святим духом. При візиті на кладовищі заведено залишати біля могилки частку їжі з церемоніального обіду і солодощі. Юним панянкам в цю суботу не слід, займатися свійськими справами. На Трійцю не слід робити вінчання, адже за повір'ям укладений шлюб в цей день буде бідолашним.
 • 11 вересня усікновення Глави Іоанна Предтечі вважається самим трагічним батьківським днем. Поминають у цей день полеглих бійців в епоху війни з Туретчиной і Польщею. У поминальний день треба дотримуватися посту, забороняється, є навіть рибні страви. Це свято шанування сміливості і мужності в боротьбі за велику справу.
 • Дмитрівська поминальна субота відзначається 5 вересня. Поминаються повергнувшиеся витязі. Ця дата виникла як данину пам'яті про великомученика Дмитра Солунском. Зазвичай до дня підготовка йде заздалегідь. У п'ятницю ходять в баню, а покидаючи її, залишають рушник для пращурів. В суботу не тільки ходять на могили, але і роблять великі поминки.

 

Правила поведінки в поминальні дні:

 1. Приходити на могилу поминати померлих потрібно тільки в спеціальні поминальні дні.
 2. Перед тим як іти на кладовище, необхідно зайти в церкву помолився залишити свічку.
 3. Не потрібно на могилі дозволити пияцтва і великі страви. Раніше вважалося, що чим більше милостині роздадуть родичі покійного і чим менше стежать самі, тим краще для душі померлого.
 4. На могилку не слід класти сигарети або виливати спиртне як би небіжчик не любив хто справа за життя.
 5. Необхідно поставити лампадку або запалити свічку з храму неважливо, скільки вона буде горіти під вітром.
 6. Якщо на кладовищі є храм або церква, то бажано заходити з центрального входу.
 7. На могилі можна залишати Великдень, яєчко, цукерки і печиво.
 8. У поминальні дні на кладовищі не варто занадто голосно говорити, лаятися і виражати свої бурхливі емоції.
 9. Якщо на кладовищі у вас щось упало, значить, воно автоматично належить мертвої землі і якщо ця річ для Вас не занадто дорого, то краще її залишити на кладовищі.
 10. Не можна ніколи покійника говорити «До побачення» щоб швидше не опинився поруч з ним, необхідно говорити «Прощай».
 11. Після походу на могилку слід добре під проточною водою помити руки і скрупульозно почистити взуття.При нинішньому ритмі життя, рутинних турбот колись сердечні, теплі почуття, до людей яких ми любимо і цінуємо, як затираються. Неважливо, як людина ставиться до духовних свят, віруючий він чи ні, все одно необхідно з вдячністю ставитися і почитати померлих родичів.

Проведення поминальних обідів в кожному районі Києва

Гарантуємо доступні ціни в Україні

Телефонуйте цілодобово!

Ми точно знаємо, що завжди зможемо Вам допомогти.