Корисна інформація

У чому ховають жінок

У чому ховають жінок

Смерть і похорони можуть торкнутися будь-якої людини протягом усього життя. Зовнішній вигляд померлого-це найголовніший елемент хороших і гідних похорону. Одяг для поховання продають в ритуальних агентствах. Для того щоб правильно провести жінку або молоду дівчину в інший світ, потрібно знати в чому ховати її.

Зміст:

 1. У чому ховають жінок
 2. Як ховають мусульман жінок
 3. У чому ховають жінок за православним звичаєм
 4. У чому ховати літню жінку
 5. Чи можна ховати жінку в брюках

У чому ховають жінок

Коли жінку проводять в останню путь-це відповідальний момент. Найголовніше, щоб одяг для похорону була правильно підібрана. Речі повинні бути скромними і стриманими, а також відповідати сезону. Не можна надягати плаття, яке має глибоке декольте або мережива з малюнками.

Колір сукні повинен бути або білим, або в пастельних тонах. Можна вибрати світлу блузку, а також темну подовжену спідницю. Звичай одягати померлої людини в світлі речі підкреслюють чистоту. Надівається нижню білизну, панчохи, тапочки, які мають тверду підошву. В обов’язковому порядку потрібно одягати головну хустку світлого відтінку. Речі необхідно брати чистими, а також попередньо погладити їх.

Підготовка до поховання починається з того, що робиться обмивання тіла померлого. У минулі часи для того, щоб зробити дану процедуру запрошували спеціальних людей. Вони не грішили, не були в інтимних стосунках, а також не були близькими людьми померлого. Вода, в якій обмивали тіло загиблого виливалася в те місце, де не ходили люди і тварини. Посуд, яка застосовувалася для обмивання розбивали і викидали. Ті люди, які робили дану процедуру відразу ж йшли, коли вона була закінчена.

Як ховають мусульман жінок

За мусульманськими звичаями, віруючі готуються до смерті, коли ще живі. Їм допомагає священна книга, яка називається Коран. Ховають жінок в той же день, коли сталася смерть. За традиціями дівчат прийнято ховати босими в звичайній сорочці без коміра.

Жіноча сорочка робиться до колін, без будь-яких застібок зі спеціальним вирізом для голови. Тіло жінки закутується довгими полотняними шматками тканини (саван) білого кольору. Якщо дівчина з багатої сім’ї, то застосовується дорога шовкова тканина.

Саван складається з:

 • хімара-це хустка для голови і локонів;
 • кирки або хірки – матеріал для того, щоб огортати груди.

За допомогою тканини буде обгорнуто все тіло померлої людини. Чохол кріпиться мотузками вгорі над головою, пропускається по тілу і закріплюється вниз під нижніми кінцівками. Обмивання роблять тільки дівчата, але на кладовищі вони не мають право йти. Тіло померлої повинні нести четверо чоловіків на твердих ношах.

Тіло на тобут відносять до місця здійснення похоронної молитви. Намаз проводиться за стінами мечеті, а всі люди моляться стоячи. Тіло загиблої людини кладуть перед імамом так, щоб його обличчя було повернуто до Мецці. При молитві люди просять Аллаха пробачити всі гріхи покійного. Якщо джаназа не була зроблена, то похорон не можна вважати дійсними.

У чому ховають жінок за православним звичаєм

За християнськими звичаями речі потрібно брати не ношені і світлих відтінків. Не можна надягати жінку в той одяг, який вона носила. Коли людина буде перебувати в іншому світі, то йому нічого не повинно нагадувати про мирське життя. Для похорону потрібно купити плаття, яке має довгі рукави нижче колін, а також застібкою спереду. Можна придбати блузку і спідницю світлого кольору.

Забороняється надягати взуття, яка має каблук, навіть юній дівчині. Голова повинна бути покрита хусткою або шарфом. В обов’язковому порядку під речами має бути нижню білизну. Бюстгальтер надягають на молодих дівчат. Якщо дівчина була незаміжня, то за традиціями, вона наречена Христа. На неї рекомендується надіти вінчальну сукню. Якщо дівчина заміжня, то на похоронах потрібно зняти з пальця обручку.

В чому ховати літню жінку

Коли ховають літню жінку, то наряд буде відрізнятися. Він повинен бути з наступних речей:

 • Хустку на голову, який повинен бути темного кольору;
 • Панчохи, які складаються з бавовняного матеріалу;
 • Нижня білизна, але найкраще підійдуть подовжені панталони;
 • Тапочки, які не мають тверду підошву.

Найчастіше жінки похилого віку заздалегідь готують собі одяг для похорону. Вони можуть зберігати речі окремо і ніколи не носити їх. Таким чином, людина може підібрати собі одяг самостійно. Найголовніше, щоб речі зручно надягали на людину, яка померла. Не рекомендується брати сукні, светри, які потрібно надягати через голову. Забороняється брати загиблій людині речі червоних відтінків, а також одяг родичів. Червоний колір символізує кров і може накликати загибель на близьких людей.

Чи можна ховати жінку в брюках

За православними правилами не можна ховати дівчину в брюках.
Для цього є ряд наступних пояснень:

 1. Штани-це елемент чоловічого вбрання, незважаючи на те, що велика кількість моделей призначені для дівчат.
 2. Служителі церкви мають ліберальні погляди. Коли буде відбуватися відспівування, то можуть трапитися неприємності.

Слід знати, що ніде в Святому написанні не вказано про те, що забороняється ховати в брюках.

В якому взутті ховають жінок

Для того щоб ховати жінку, потрібно підібрати спеціальне взуття. До неї пред’являються певні вимоги, яких необхідно дотримуватися. Якщо померла є віруючою і літній, то буде потрібно придбати тапочки. Для інших жінок купується взуття, закрита з жорсткою п’ятою, без застібок і шнурків. Забороняється купувати шльопанці і босоніжки.

Є така думка, що можна надягати ношене взуття, тому можна не купувати нову. Найголовніше, щоб вона належала померлій людині, а також мала гідний зовнішній вигляд. Якщо купити нове взуття, то слід знати, що ноги до похорону розпухнуть. Таким чином, рекомендується взяти взуття великого розміру.

Залишилися питання? Напишіть нам

Наш менеджер зв'яжеться з вами і надасть безкоштовну консультацію

Зв'яжіться з нами
вул. Миропольська, 4, м. Київ